BESKYDSKÁ SEDMIČKA aneb MČR v horském maratonu dvojic

b7 logo

 Letos v zimě se mi doneslo něco málo o nějakém extrémním přechodu Beskyd. Ve skutečnosti se ale jednalo právě o tuhle skvělou akci.První, co mě tehdy napadlo, bylo pomyšlení na to, že mohu otestovat své fotografické dovednosti, které jsem právě začal pilovat.

6.- 8. 9. 2013 probíhal již 4. ročník tohoto extrémního závodu, takže se mi naskytla možnost vidět pár foteček z minulých ročníků. Nadchla mě možnost lovit lidi, kterým to určitě vadit nebude. Vyzkoušet si takovou malou reportáž mě lákalo a tak jsem bral svou fotografickou účast jako hotovou věc.

spotovec
Rozcestí pod Radhoštěm. Tady šel jasně vidět rozdíl mezi kondičně nevyváženými dvojcemi.

Krátce před startem jsem si sednul k internetu a nastudoval si harmonogram závodu, abych věděl, jak si svůj výlet naplánovat. Chtěl jsem pár foteček ze zahájení, ale to bylo až za tmy, takže jsem spíš počítal s ojedinělou povedenou fotkou :). Ale Lysá hora, ta byla jistá. Dokázal jsem si představit ten „štrůdl“ čelovek, vycházející slunce… a jen doufal, že nebude pršet.

Z Lysé horyPohled  z Lysé Hory na Malchor a Frenštát. Již od brzkých ranních hodin proudil nahoru dav závodníků.

Noční přechody byly úžasné – absolutně černé nebe poseté stovkami hvězd nad hlavou, cvakot hůlek o kameny, funění zadýchaných závodníků kolem sebe a světlo z čelovek táhnoucí se před i za vámi jako velký had. Po rozednění bylo úžasné pozorovat ty stovky a stovky lidí posouvajících se svým tempem vpřed po kopcích a turistických pěšinkách. Při namíření fotoaparátu mnozí pokračovali dál, soustředění na svůj výkon, někteří se ,,zastavili na fotečku“ a jiní pouze s posedních sil na tváři vyloudili malinký úsměv.

sportoveccestou na Radhošť

Nakonec se z toho, i přes mé plánování, vyklubal 20km výlet (tedy nepočítejme přesuny autem :D)  často i s bimbelajícím fotoaparrátem na krku – přece jen v batohu se nosí mnohem pohodlněji, ale za ty fotografie to stojí. Počasí vyšlo na 200% a tak i díky tomu byla atmosféra naprosto úžasná.

únavaRozcestí pod Radhoštěm. Silnější z dvojce zde často čekali, až dorazí jejich parťáci a někdy i trochu déle.

Už teď se těším na další ročník a vážně přemýšlím o tom, že až zase uslyším odpočítávání, tak už nebudu stát s fotoaparátem v ruce namířeným na dav závodníků, ale o těch deset metrů dál – za startovní čárou a s nohama připravenýma na těch extrémních ,,95km, které ti změní život“.

1 komentář u BESKYDSKÁ SEDMIČKA aneb MČR v horském maratonu dvojic

  1. Martin Skuhravý- Svět outdooru napsal:

    Dobrý den pane Veselský,

    Rád bych použil jednu z Vašich fotografií pro článek v magazínu Svět outdooru. Pokud můžete, co nejdříve mne prosím kontaktujte nejlépe na mobilu 733 645 200.

    Děkuji mnohokrát,

    MS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>